Borelioza Katowice - Oddział


    Oddział Katowice
  • email: katowice@biorife.pl
  • rejestracja telefoniczna: 797 162 102
  • Adres: ul. Wojewódzka 7, 40-026 Katowice

Z myślą o chorych po terapiach IDSA oraz ILADS Katowice stwarzają dodatkowe rozwiązanie, jakim jest metoda BioRife. Do naszego centrum zgłaszają się zarówno osoby będące dopiero na początku walki z boreliozą, jak i posiadające za sobą już nawet kilka nieskutecznych tur antybiotykoterapii. Rekomendowana przez nas metoda polega na przeprowadzaniu ok. kilkudziesięciu zabiegów z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu BioRife. Urządzenie wytwarza pole magnetyczne, które z kolei wprowadza bakterie w drgania i w ten sposób je niszczy lub wyraźnie osłabia. Dla osób chcących definitywnie pozbyć się objawów, jakie daje borelioza Katowice to więc jedno z miast, do którego zapraszamy na konsultacje.

Terapia w leczeniu boreliozy Katowice i aglomeracja górnośląska

Osobom, u których została zdiagnozowana borelioza Katowice – jako centrum całej aglomeracji górnośląskiej – mają do zaoferowania szeroki wybór terapii. Pierwszy krok w walce z chorobą to zazwyczaj antybiotykoterapia według standardu IDSA. Tego typu metoda jest rekomendowana przez NFZ, jednak często okazuje się nieskuteczna i pacjenci są zmuszeni do poszukiwania innych rozwiązań. Dużą popularność zyskuje więc w ostatnich latach standard ILADS, który również opiera się na antybiotykoterapii, lecz trwającej o wiele dłużej niż w przypadku metody IDSA oraz wymagającej przyjmowania większej liczby leków. W kwestii programów IDSA, jak również ILADS Katowice gwarantują dostęp do wielu specjalistów, u nas natomiast chorzy mogą skorzystać z kompleksowej terapii BioRife, której celem jest zabicie krętków boreliozy i umożliwienie pacjentom pełnego powrotu do zdrowia.

Jak przebiega terapia zgodna z metodą BioRife?

Podczas pierwszej wizyty w naszym katowickim gabinecie doświadczony specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad, dokona wyczerpującej weryfikacji przeciwwskazań oraz przedstawi informacje dotyczące skuteczności terapii i długości jej trwania. Liczba zabiegów zależy od wielu czynników, w tym zwłaszcza od ewentualnego wystąpienia tzw. efektu Herxa (chwilowego natężenia objawów). Oprócz podstawowych 20 zabiegów rekomendujemy wykonanie dodatkowych 10 sesji mających na celu utrwalenie osiągniętych efektów. Ostatni etap stanowi natomiast 12 zabiegów kontrolnych. Terapia przeprowadzona w takim trybie daje największe szanse na całkowite pozbycie się z organizmu krętka boreliozy. Dla każdego, kogo interesuje terapia w leczeniu boreliozy Katowice stanowią więc jedno z najlepszych miejsc na skorzystanie z konsultacji ze specjalistą BioRife.